Pytania
i odpowiedzi na temat fotowoltaiki

Q&A fotowoltaika

Najczęstsze pytania o fotowoltaikę

TOP 10 najważniejszych pytań, jakie pojawiają się na temat fotowoltaiki

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

andreas-gucklhorn-Ilpf2eUPpUE-unsplash

Pytanie 1. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna jest to system pozyskiwania czystej energii z promieni słonecznych.

Pytanie 2. Kiedy warto zamontować instalację fotowoltaiczną?

Kiedy mamy w posiadaniu dom, firmę, gospodarstwo rolne lub jakikolwiek budynek potrzebujący prądu.

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaiczne wypływają pozytywnie na ekologię oraz ekonomie naszego gospodarstwa domowego.

Na przykładzie prostych obliczeń uwzględniających starzenie się paneli dowiemy się, że wkład inwestycyjny zwróci się nam  2,5 krotnie w  okresie 25 lat. Oprócz oszczędności przyczyniamy się do ratowania naszej planety, ponieważ 1 kWh produkowana w elektrociepłowni generuje 929g CO2 do atmosfery, czyli rocznie możemy zapobiec uwalnianiu się 2,5 tony CO2.

Czas zwrotu instalacji to ok. 6 lat, lecz po uwzględnieniu podwyżek prądu ten okres może znacznie skrócić zwrot kosztów instalacji.

Pytanie 5. Jaki jest czas użytkowania instalacji?

Żywotność paneli sięga kilkudziesięciu lat. Instalacja, a dokładniej panele fotowoltaiczne montowane przez naszą firmę,  mają gwarancję wydajności, tzn. po 25 latach ciągłego użytku panele mają sprawność min. 80%. 

Pytanie 6. Czy muszę coś robić z instalacją fotowoltaiczną podczas użytkowania?

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga obsługi. Wszystkie procesy zachodzące w instalacji kontrolowane są przez inwerter (możemy obserwować je w czasie rzeczywistym np. z poziomu aplikacji mobilnej).

Pytanie 7. Czy instalacja fotowoltaiczna może być niebezpieczna?

Instalacja jest bezpieczna. Montowana przez naszą firmę posiada dodatkową skrzynkę bezpiecznikową uniemożliwiająca uszkodzenia instalacji zarówno fotowoltaicznej, jak i domowej.

Pytanie 8. Jakie są koszty amortyzacji instalacji fotowoltaicznej oraz częstotliwość jej serwisowania?

Nasze instalacje fotowoltaiczne są zaprojektowane oraz zabezpieczone w taki sposób, aby zminimalizować prawdopodobieństwo uszkodzenia do minimum. Jedyne koszty, jakie możemy ponieść, to koszt usługi czyszczenia paneli, który należy wykonywać 2 razy w roku oraz dodatkowo w okresie suchym lub podczas pyleń. Takowa usługa wydłuża żywotność paneli i ich sprawność.

Usługa w ramach zaprojektowania instalacji jest darmowa i zapewniamy ją przez pierwsze 2 lata istnienia instalacji, można jednak przedłużyć ją za pomocą abonamentu lub zamówić w dowolnej chwili.

Pytanie 9. W jaki sposób mogę kontrolować zysk z nadprodukcji energii?

Uzysk energii zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w skali dnia, miesiąca czy roku możemy obserwować z poziomu aplikacji mobilnej.

Pytanie 10. Jaki jest okres gwarancyjny na instalację fotowoltaiczną oraz co on obejmuje?

Producent modułów fotowoltaicznych zapewnia 25-letnią gwarancję, a na inwerter w zależności od  producenta jest to do 10 lat.

Oprócz tego nasza firma daje 2 lata gwarancji na usługę. Dodatkowo można przedłużyć naszą gwarancję za dopłatą (wysokość dopłaty oraz okres gwarancji rozpatrywany jest indywidualnie).

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę na instalacje fotowoltaiczne

Przewiń do góry